Strona główna » Realizacje
Naszym zadaniem było zaprojektowanie, budowa i uruchomienie gniazda zgrzewalniczego do produkcji 4 różnych detali. Do projektu wykorzystaliśmy robota KUKA z trzy osiowym pozycjonerem oraz kleszcze zgrzewalnicze SERRA. Sterowanie i wizualizacja, tak jak w większości naszych projektów, oparte są o komponenty SIEMENS. Za bezpieczeństwo odpowiadają komponenenty SICK oraz EUCHNER. Przyrządy zgrzewalnicze w całości zbudowane na elementach pneumatyki PNEUMAX dostaczonych przez naszego Partnera firmę RECTUS.
Zadaniem była relokacja z Francji do Polski, oraz ponowne uruchomienie produkcji dwóch gniazd spawalniczych z robotami Panasonic i źródłami spawalniczymi Fronius. Wyzwaniem był termin rozpoczęcia prac i czas, który Klient wyznaczył na całość inwestycji. Prace zakończyliśmy uruchomieniem pełnej produkcji w niespełna dwa tygodnie od momentu przystąpienia do demontażu urządzeń we Francji.
Projekt dotyczył zaprojektowania i zbudowania systemu podawania wykrojów blach w zrobotyzowanej linii pras hydraulicznych.
Stanowisko zostało wyposażone w dwa przejezdne stoły (tzw destacery), które zasilają linię w pakiety z wykrojami blach bez potrzeby przerywania pracy urządzeń na czas ich wymiany.
Kolejnym elementem jest układ podajników taśmowych z systemem elektromagnesów, które z bardzo dużą prędkością przenoszą wykrój w strefę pobrania przez robota. Dzięki układowi dwóch kamer firmy KEYENCE, które podają precyzyjnie koordynaty położenia wytłoczki do robota, ten bardzo dokładnie pobiera detal i umieszcza w strefie roboczej prasy.
Całość instalacji została obudowana, aby zabezpieczyć akustycznie i zapobiec przedostawaniu się mgiełki olejowej na pozostałą część hali produkcyjnej. Za bezpieczeństwo odpowiadają bezpieczne bramy rolowane, zamki bezpieczeństwa PILZ oraz zestawy barier optycznych SICK.
Projekt zakładał wymianę 18-sto letnich, mocno wyeksploatowanych robotów COMAU, z których notabene Klient był bardzo zadowolony, na nowe, również tego producenta. Dodatkowo naszym zadaniem było wykonanie projektu, budowa, montaż i uruchomienie nowego zasilania, sterowania i wizualizacji procesu całej linii pras, opartego na komunikacji profinet i systemach modułów bezpieczeństwa frofiseafe.
Kilkadziesiąt szaf sterowniczych i krosowych wykonanych, a wcześniej zaprojektowanych przez RBS Robotics do sterowania wielopoziomowym układem przenośników transportu produktów dla dużego producenta z branży spożywczej. Do naszego zakresu prac należało również programowanie PLC, wykonanie wizualizacji procesu (wykorzystano sterowniki i panele operatorskie Siemens) oraz uruchomienie całego układu wraz z asystą produkcyjną.
Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy dwustanowiskowe gniazdo do odcinania i frezowania odlewów aluminiowych oparte o robota COMAU, frezarkę HITECO, system wygrodzeń TROAX oraz układ bezpieczeństwa EUSCHNER.
Frezarka posiada również opracowany przez nas magazyn wymiennych narzędzi do kompleksowej obróbki odlewu, od piły odcinającej naddatki, po frezy ustalające jego powierzchnie.
Bardzo ważnym w tym projekcie było prawidłowe zabezpieczenie strefy roboczej przed odcinanymi elementami, oraz wiórami z procesu frezowania, stąd tak hermetyczna i mocna konstrukcja wygrodzenia gniazda.
©2018 – 2024 RBS Robotics Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jesteśmy w trakcie wdrażania nowego serwisu internetowego, który jeszcze lepiej zaprezentuje firmę RBS Robotics Sp. z o.o. Dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, gdyż jeszcze nie wszystko prezentuje się w ostatecznej formie.